Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rovaniemi (Finsko) – Tomi Putaansuu, frontman finské hororové hardrockové kapely Lordi, se oženil s dlouholetou přítelkyní a osobní asistentkou Johannou. Velkolepý svatební obřad se konal ve zpěvákově rodném městě Rovaniemi.

Dvaatřicetiletý Tomi v květnu dovedl svou partu maskovaných rockerů k vítězství v letošním ročníku hudební soutěže Eurovize v Aténách. Jejich prvenství se skladbou Hard Rock Hallelujah bylo mimořádně překvapivé, protože festival býval tradičně zaměřen na uhlazenou taneční hudbu a popové melodie.

Putaansuu, známý spíše pod jménem Lordi, si chtěl Johannu vzít už v květnu. Svatbu ale odložili právě kvůli obrovskému úspěchu kapely na Eurovizi.

 

 

LORDI DOSTANOU JEJICH VLASTNÍ PLATEBNÍ KARTU

Je to platební karta Sampo banky, která zobrazuje legendy jako např. Nightwish. Sampo bankovní platební karty zobrazující čísla a osoby dosáhly zvláštního místa v srdci finských lidí. Vítězství Lordi v Eurovizi udělalo skupinu legendou: Sampo banka chce odměnit skupinu za tvrdou práci Lordi kartami, říká Kauko Lampsijarvi, manažer Sampo bankovní Rovaniemi větve, ten představí Lordi s jeho vlastní kartou.

-          to je zajisté čest být mezi finskými ikonami jako Uuno Turhapuro a Nightwish, a zvláště následovat kroky Kiss. Kiss měli k dispozici vízum v USA o 10 let dříve, tehdy bylo pro rockové kapely nedosažitelné, říká Lordi.

LORDI BOURAJÍ EVROPSKÉ NÁMOŘNÍ MAPY

Lordi útočí na evropské diagramy! Po několika týdnech na vrcholu finských diagramů, Lordi nyní útočí na diagramy v dalších Evropských zemích! S jejich posledním albem " Arockalypse" a jejich vítěznou písní Hard Rock Haleluja v Eurovizi skupina dělá námořní mapu historie. Poslední album Lordů" Arockalypse" se řítilo k vrcholu švédských diagramů v pátek 16.června 2006. To je po první, kdy finská skupina nebo umělec dosáhl na tento milník. " Arockalypse" se prodalo více než 20.000 kopií ve Švédsku. Lordi bodují ve švédsku také s jejich prvním albem "Get Heavy". Lordi pokračují v tvorbě námořní mapy v Anglii! Album " Arockalypse" se blíží na žebříčku prodávanosti číslu 8, zatímco jejich třetí album "The Monster Show" (2005). V jejich domově – Finsku,se skupina drží na horním konci po čtvrtém týdnu hitparády.

Vítězem letošního ročníku evropské hudební soutěže Eurovize se stala finská rocková skupina LORDI se skladbou „Hard Rock Hallelujah“.  Aktuální album „The Arockalypse“ vyšlo v Čechách a na Slovensku 15. 5. 2006, obsahuje vítěznou skladbu soutěže.

Ve finále letošní Eurovize soutěžili zástupci 24 zemí, Češi mezi nimi nebyli. O pořadí soutěžících rozhodli televizní diváci ve 38 evropských zemích hlasováním po telefonu a SMS zprávami; LORDI získali 292 bodů, Dima Bilan s písní „Never Let You Go“ 248 bodů a bosenská skupina se skladbou „Leyla“ 229 bodů. Odhadem sledovalo soutěž na celém kontinentu přes sto milionů televizních diváků, přímo do aténské Olympijské arény se na tříhodinové finále přišlo podívat 13 tisíc lidí. Atény hostily letošní ročník díky tomu, že Řecko zvítězilo v loňském ročníku v Kyjevě. Prvenství finských rockerů je překvapivé, protože festival, který letošním kolem vstoupil již do 51. ročníku, býval tradičně zaměřen na uhlazenou taneční hudbu a popové melodie. „Něco takového evropská písňová soutěž nikdy neviděla ani neslyšela," poznamenal komentátor k webovému klipu na stránkách BBC. „Jsme pro Eurovizi něco jako pojídači masa ve vegetariánské kavárně," prohlásil zpěvák skupiny Mr. Lordi na tiskovce po vítězství, které do Finska putuje poprvé. „Je to vítězství rockové hudby a vítězství otevřeného ducha... Nejsme satanisti. Nejsme uctívači ďábla. Tohle je zábava," reagoval na poznámky několika řeckých organizací, že propagují satanismus. „Vítězství je důkazem, že Eurovizi sledují rockoví fanoušci," podotkl Mr. Lordi. Výběr „fantasmagorických" Finů jako reprezentantů severské země v soutěži značně znechutil některé jejich spoluobčany. LORDI se svým divokým image a drsným vystupováním na jevišti blíží americkým Kiss, kteří patřili k největším hvězdám světového rocku v 70. letech minulého století. Konečně, Mr. LORDI se nijak netají, že inspiraci čerpá jeho skupina právě z tohoto zdroje. Členové kapely zatím nikdy nevystoupili bez masek na obličejích či make-upu a nikdy také neodhalili svá skutečná jména. „Tyto masky jsou naší identitou a nikdy je nesundáme," řekli po soutěži na tiskové konferenci. Eurovizní soutěž otevírá zpěvákům a hudebníků cestu k mezinárodní slávě už od roku 1956, mezi jejími vítězi figuruje například v roce 1974 se skladbou Waterloo slavná švédská skupina ABBA či v roce 1988 kanadská star Céline Dion, která tehdy zpívala za Švýcarsko.

Lordi vyhráli 5 cen Emma

Ze 4 nominací 5 výher...  

Tak Lordi vyhráli 5 cen a to konkrétně tyto:

* Skupina Roku

* Píseň Roku "Hard Rock Hallelujah" (napsal Mr. Lordi)

* Nejprodávanější album Roku - The Arockalypse

* Export Emma

* e-Emma pro "Výjmečné přispívání k legálnímu stahování hudby a hudební obsah v mobilu"

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář